Czym więc jest system głośników komponentowych? W większości przypadków jest to średniotonowy 16,5 cm, a także jakiś głośnik wysokotonowy lub wysokotonowy, w niektórych przypadkach głośnik szerokopasmowy, który gra w tandemie ze średnim basem z przodu samochodu.

Contents

3 way vs 2 way speakers Crypto WiKi
2 way vs 3 way speakers

Podczas konfigurowania jednostek głównych procesora często pojawia się zamieszanie – co oznaczają tryby 2-WAY i 3-WAY? Aby się nie pomylić, spójrzmy, jak działają.

Tradycyjnie tak się złożyło, że mówiąc o szerokości pasma systemu audio, najczęściej mają na myśli główną akustykę. Na przykład dwudrożny przód plus subwoofer. Lub trójdrożny przód plus subwoofer. Jak widać, subwoofer zawsze idzie „plus jeden” i zazwyczaj nie jest brany pod uwagę w ilości pasm systemu audio.

To powoduje zamieszanie w kategoriach. Bez zrozumienia wielu uważa, że ​​tryb 2-WAY służy do łączenia dwukierunkowej akustyki, a 3-WAY do trójdrożnej, jak wyjaśniono tutaj 3 way vs 2 way speakers.

2 way vs 3 way

W rzeczywistości w jednostce głównej mamy do czynienia z całkowitą liczbą pasm, na które ogólnie podzielony jest sygnał audio. Tak więc 2-WAY to podział sygnału na dwie składowe – akustykę przód/tył oraz subwoofer. A 3-WAY to podział na trzy elementy: głośniki wysokotonowe, głośniki średnio-basowe i subwoofer.

Zachowaj więc ostrożność podczas konfiguracji i pamiętaj - tryb 2-WAY to klasyczny system „przód / tył + subwoofer”, a tryb 3-WAY to kanał „tweetery + głośniki średnio-basowe + subwoofer”.

Co to jest 2-drożny lub 3-drożny system głośników

Czym więc jest system głośników komponentowych? W większości przypadków jest to średniotonowy 16,5 cm, a także jakiś głośnik wysokotonowy lub wysokotonowy, w niektórych przypadkach głośnik szerokopasmowy, który gra w tandemie ze średnim basem z przodu samochodu. Nasz średni bas odtwarza część niskich i średnich częstotliwości. Nasz głośnik wysokotonowy odtwarza część średnich częstotliwości, a także wysokie częstotliwości.

Jeśli mówimy o 3-drożnym systemie głośnikowym, to aby pomóc nam z naszymi dwoma głośnikami, dodawany jest głośnik średniotonowy, który może być stożkiem lub głośnikiem w kształcie lalki. Porozmawiajmy o ich różnicy poniżej.

Na początek warto porozmawiać o zaletach akustyki 3-komponentowej.

  • Po pierwsze potrafi grać głośniej.
  • Za pomocą 3-komponentowej akustyki możliwe jest zbudowanie bardziej poprawnej sceny odtwarzania muzyki w naszym samochodzie.
  • trzecią ważną kwestią jest to, że każdy głośnik, jako część systemu trójdrożnego, odtwarza węższy zakres częstotliwości niż w przypadku systemu głośników dwuskładnikowych. Dlatego każdy głośnik odtwarza tę częstotliwość trochę, a nawet dużo, ale lepiej. A akustyka 3-komponentowa z kompetentnym podejściem gra sama w sobie lepiej.

Przeczytaj też: Wikipedia