Jakość dźwięku i charakter soundbara zależy od jego konfiguracji: 2.0, 2.1, 3.1, a nawet 7.1 - im więcej kanałów, tym ciekawszy będzie dźwięk. Na przykład wybór listwy dźwiękowej w konfiguracji 2.0 zapewni zwykły system stereo.

Contents

Bose soundbar 500 vs 700 Crypto WiKi
2022 Bose soundbar 500 vs 700 - chosing the best

Jak wybrać soundbar

W tym artykule omówimy urządzenie, które pojawiło się na rynku technologicznym zaledwie kilka lat temu, ale mocno zajęło swoją niszę i zyskało dobrą reputację.

Wraz z pojawieniem się płaskich telewizorów pojawiło się pytanie o poprawę dźwięku, która dorównałaby wysokiej jakości obrazu. Od końca lat 90. XX wieku podejmowano próby stworzenia takiej akustyki. Najpierw były to standy z wbudowanymi głośnikami, potem pojawiły się bardziej złożone rozwiązania. Zobacz więcej: https://digitalflip.co/gadgets/bose-500-vs-700/

Do czego służy soundbar?

Soundbar to kompaktowy soundbar oryginalnie zaprojektowany do wysokiej jakości transmisji dźwięku z płaskich telewizorów (LCD, plazmowy i OLED). W tłumaczeniu z angielskiego dźwięk oznacza „dźwięk”, a bar oznacza „poprzeczkę”. W ten sposób słowo soundbar można przetłumaczyć jako „brzmiąca poprzeczka”. Rzeczywiście wygląda jak długi, wąski pasek z wbudowanymi głośnikami. Istnieją modele w formie stojaka lub panelu. W zależności od projektu urządzenia znajdują się pod telewizorem lub montowane na ścianie.

What is Soundbar - Wiki