Na przykład później może się okazać, że samochód miał poważny wypadek, pracował w taksówce, pożyczka nie została jeszcze zapłacona, a ostatni z pięciu właścicieli ma długi alimentacyjne. Aby nie kupić takiego samochodu, musisz sprawdzić go we wszystkich możliwych bazach danych.

Contents

Co można dowiedzieć się o samochodzie przez VIN Crypto WiKi
W ogłoszeniu o sprzedaży samochodu nie zawsze piszą wszystkie szczegóły.

samochody są w większości identyfikowane przez Numer VIN lub numer nadwozia - dla samochodów na rynku japońskim z kierownicą po prawej stronie. Czasami weryfikację można wykonać bezpośrednio z domu, jeśli numer znajduje się w ogłoszeniu sprzedaży.

bezpłatne usługi dostarczają informacji o jednym lub kilku parametrach weryfikacji. Jeśli zbierzesz je wszystkie, otrzymasz pełną ocenę samochodu. Płatne usługi zbierają wszystkie dane w jednym raporcie i integrują je z przydatnymi szczegółami, które zostały przekazane przez firmy komercyjne. Na przykład wywołaj kampanie autoryzowanych dealerów lub stare reklamy samochodów ze zdjęciami i opisami.

w tym artykule powiem ci, co to jest VIN i dlaczego sprawdzasz samochód za jego pomocą, czego możesz dowiedzieć się o samochodzie po jego numerze, jakie bezpłatne usługi rządowe są dostępne do sprawdzenia. Porównam również popularne funkcje i ceny płatnych usług, a ostatecznie wyjaśnię, dlaczego ich związek nie powinien być postrzegany jako stuprocentowy prawdziwy.

co to jest VIN

VIN jest skrótem od angielskiego numeru identyfikacyjnego pojazdu i mdash; numer identyfikacyjny pojazdu. Składa się z 17 cyfr i liter, z których każda zawiera informacje o maszynie. Każdy samochód ma unikalny VIN, jak ludzki odcisk palca. Na przykład VIN check.

Kod podzielony jest na trzy części:

  • pierwsze trzy znaki to kod światowego producenta, World Manufacturer Identifier (WMI).
  • następujące sześć ogólne cechy modelu, sekcja Opis pojazdu (VDS).
  • ostatnie osiem są cechy konkretnego pojazdu, pojazdu wskaźnik sekcja-VIS.

Jak sprawdzić maszynę przed zakupem

pierwsza cyfra lub litera VIN to obszar geograficzny, w którym produkowany był samochód.

co oznacza pierwszy znak VIN

  • A-H Afryka
  • J-R Asia
  • S-Z Europa
  • 1-6 Ameryka Północna
  • 6-7 Oceania
  • 8-9 Ameryka Południowa

drugi symbol to kraj. Niektóre kraje odpowiadają szeregowi liter lub cyfr. Na przykład po dysku na początku VIN może znajdować się dowolna liczba lub litera: w każdym razie będą to Stany Zjednoczone. Dla łatwej identyfikacji dostępny jest specjalny stół. Pionowo & mdash; część świata, poziomo-litery i cyfry odpowiadające krajom.

trzeci znak to podział producenta. Czasami oznacza typ pojazdu. Wraz z pierwszymi dwiema cyframi tworzy kod, za pomocą którego można zidentyfikować producenta samochodu. Jeśli producent produkuje do 500 samochodów rocznie, zawsze będzie to numer 9. Więcej: VIN lookup free.

Symbole od czwartego do dziewiątego są zdefiniowane przez samego producenta & mdash; odpowiadają dwóm samochodom tego samego modelu i konfiguracji.

symbole mają własną sekwencję i unikalne oznaczenia dla każdego producenta. Mogą one zawierać informacje o modelu, typie silnika, obudowie i skrzyni biegów.

zazwyczaj dziewiąta pozycja jest cyfrą walidacji. Jest obliczany za pomocą specjalnego algorytmu fabrycznego, który będzie zależał od innych postaci. Jeśli jakikolwiek znak w VIN jest "przerwany", zmieni się również cyfra sprawdzania poprawności.

nie wszyscy producenci używają wszystkich sześciu znaków do scharakteryzowania szablonu, więc pozostałe znaki są wypełnione zerami lub literami Z.

samochód ze skręconym przebiegiem

Symbole od dziesiątego do siedemnastego to identyfikacja konkretnego samochodu. Dziesiąty symbol zazwyczaj oznacza rok modelowy samochodu. Nie należy mylić tej pozycji z rokiem produkcji samochodu, ponieważ mogą się one różnić. Na przykład, jeśli model został wprowadzony na rynek w 2018 roku, dziesiąta postać zawsze będzie "J", nawet jeśli ten konkretny samochód został wydany w 2021 roku. Od 2001 roku kody oznaczano cyfrą, a od 2010 roku literą.

jeden producent może mieć wiele fabryk na całym świecie, więc jedenasta cyfra wskazuje konkretnego producenta . Ostatnie sześć pozycji VIN to unikalny numer seryjny samochodu, a ostatnie cztery są zawsze cyframi.

Źródło: VIN decoder