Skąd się wzięły "skarpetki baletowe" i dlaczego tak się nazywały?

Contents

Skarpety Baletowe Crypto WiKi
Dziś skarpety baletowe są aktywnie wykorzystywane w damskiej garderobie

Teraz takie buty jak "skarpetki baletowe" są bardzo popularne wśród kobiet, które nie lubią nosić obcasów. W naszym artykule chcielibyśmy powiedzieć, skąd pochodzi ten but i jak pojawiła się nazwa.

Jedna z legend mówi, że w Europie pod koniec XVIII wieku szlachetni ludzie chcieli butów bez obcasów, a następnie projektanci mody tamtych czasów wyciągnęli drewnianą pelerynę z butów baletowych Pointe i wprowadzili modę na nowe buty. Takie buty stały się bardzo modne, ponieważ miały wiele zalet: były pełne wdzięku, siedziały dokładnie na nodze, nie szkodziły zdrowiu nóg.

Skarpetki baletowe

Aby przymocować skarpetki baletowe na nodze, projektanci tamtych czasów oferowali wstążki, które owijały się wokół nogi i były mocowane na kostce. Fashionistki tamtych czasów wiązały wstążki w dużą i piękną kokardę.

Druga z legend mówi, że modę na skarpety baletowe wprowadziła pierwsza żona Napoleona, Josephine Beauharnais. Na jednym z obrazów Józefina była widziana z wyciągniętą stopą, na której znajdowały się buty wykonane z tkaniny z atłasowymi wstążkami. Ponieważ buty wizualnie przypominały buty baletowe Pointe, stąd wzięła się nazwa "skarpetki baletowe".

Skarpety baletowe

Ale w 1957 roku w świecie mody pojawiły się Klasyczne skarpety baletowe, które istnieją do dziś. Człowiek o imieniu Salvatore Ferragamo stworzył model Audrey suede dla słynnej aktorki Audrey Hepburn, który później stał się bardzo popularny.

dziś skarpety baletowe są aktywnie wykorzystywane w kobiecej garderobie, opracowywane są niesamowite modele, projektanci stale wymyślają jasny i niepowtarzalny design, elementy dekoracyjne: ingodance.

niektóre marki aktywnie wprowadzają modele sportowe, na przykład Ecco lub Puma oferują swoim klientom takie buty.